Sudraba kolekcija pārsteidz 9.a1 klasi

Sudraba kolekcija pārsteidz 9.a1 klasi

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 9. a1 klase 20. aprīlī apciemoja vienu no krāšņākajām ēkām Rīgā.  Nesen mūzikas stundā noskatījās grupu “Dagamba” un “Marana Productions” unikālu digitālo koncertfilmu – DAGAMBA feat TCHAIKOVSKY un LudwigVanRammstein, lai iepazītos ar  starpžanru mūzikas skanējumu šajā unikālajā ēkā. Melngalvju nams – celtne, kuras zālēs jau 14.gadsimtā pulcējās Rīgas neprecētie tirgotāji.  Tā greznās telpas, prestižā vēsture un centrālā atrašanās vieta vecpilsētā ļāva ekskursijai kļūt par neaizmirstamu notikumu. No 1999. gada tajā tiek rīkoti kultūras pasākumi un ievērojamāko Latvijas un pasaules līderu vizītes, tomēr īpašo kultūrvēsturisko gaisotni, iepazīstot Baltijā lielāko sudraba kolekciju, apskatot katru kolekcijas eksponātu, guvām arī mēs, Mārupes Valsts ģimnāzijas 9.a1.

Ienākot galvenajā svētku zālē, bija patīkami iedomāties dzīvi citā laikā. Telpas teicamo akustiku ļāva izjust klasesbiedrenes, Katrīna Rage-Raģis un Sabīne Diura, izpildot skaistus skaņdarbus uz flīģeļa. Arī Sabīne Lazda pārbaudīja savas pianistes prasmes pirms eksāmena mūzikas skolā.

Ikdienā, dodoties garām šim namam, daudzi tam nebija pievērsuši uzmanību. Melngalvju nama apmeklējums palīdzēja uzzināt kripatiņu vairāk par Latvijas pagātni un atsvaidzināt vēsturiskās zināšanas, kā arī fiziski izjust bruņukrekla, kas bija darināts no sīkiem tērauda gredzeniem, smagumu centās Toms Ailis un Georgs Harlapenkovs.

“Es guvu zināšanas vēstures eksāmenam, jo uzzināju ne tikai par Melngalvju nama darbības pamatprincipiem, bet arī par Lībekas-Rīgas tirdzniecības ceļu.”

 “Mani pārsteidza, ka Melngalvju nama biedrībai drīkstēja pievienoties tikai jauni, neprecēti vīrieši.”

“Ieejot sudraba istabā, biju pārsteigta, jo nezināju, ka nama iedzīvotāji viens otram dāvināja sudraba lietas, kā arī apprecoties tas bija veids, kā izpirkties no organizācijas.”

“Nolēmu pajautāt ģimenes locekļiem, vai arī viņi piedalījās 1994. gada akcijā, kad,  samaksājot 5 latus par ķieģeli, varēja piedalīties renovācijā, iemūrējot ķieģeli nama sienās.”

“Ekskursijas noslēgumā varēju sevi pārbaudīt, cik uzmanīgi esmu klausījies gides stāstā, jo vajadzēja atrast Melngalvju nama atšķirības mūsdienās un 20.gs.sākuma dokumentālo filmu fragmentos.”

“Beidzot ekskursija pēc 2 gadu pārtraukuma.”