“Mārupes novada Uzņēmēju dienu 2022” pasākumi

6.septembrī 12.klašu jaunieši viesojās Air Baltic Pilotu akadēmijā, kur noklausījās informatīvu semināru par akadēmiju un studiju iespējām, apskatīja mācību telpas, praktiski izmēģināja mācību gaisa kuģa salonā nodzēst ugunsgrēku, atvērt evakuācijas lūkas un veikt avārijas evakuāciju pa piepūšamo trapu. Skolēni varēja izmēģināt lidojumu mazajā Diamond 40/42 simulatorā.

Savā pieredzē aviācijā dalījās mūsu skolas absolvents Emīls Zadraks, kurš jau beidzis Pilotu akadēmiju un šobrīd strādā par pilotu.

7.septembrī skolā viesojās Mārupes novada uzņēmēja Simona Ģērmane, kura cep neparastu un gardu dabīgā ierauga maizi – SimMaizi. 10.klašu skolēniem, kuri apgūs komerczinības, Simona pastāstīja par savu karjeru un uzņēmējdarbību, aicinot idejas meklēt tajā, ko dara ikdienā, novēlot nebaidīties, iet un darīt no visas sirds!

11.klašu skolēni tikās ar Air Baltic pārstāvjiem, kuri pastāstīja par stjuartu, pilotu, lidojumu dispečeru, gaisa kuģu tehniķu, IT speciālistu u.c. darba un karjeras iespējām uzņēmumā.

              9.septembrī 9.b klase apmeklēja lidostu “Rīga”. Mācību ekskursijas laikā skolēni ar lidostas autobusu izbrauca pa lidostas teritoriju, iepazina darba vidi un peronus, apskatīja dažādu aviokompāniju un gaisa kuģu klases lidmašīnas, uzzināja par dažādām profesijām, kurās strādā lidostas darbinieki.

Paldies biedrībai “Mārupes uzņēmēji”, ar kuru kopš 2014.gada mūsu skolai noslēgts Sadarbības memorands un kura katru gadu sniedz iespēju skolēniem viesoties dažādos Mārupes uzņēmumos, atbalsta skolēnu mācību uzņēmumus un nodrošina ēnošanas iespējas!