Projekts Ziemeļmakedonijā

No 29. maija līdz 4.jūnijam trīs mūsu skolas jaunieši – Madara Marta Kosīte, Kristaps Cirsis un Edgars Puriņš-Raisks – kopā ar ķīmijas skolotāju Elīnu Spolīti ‘’Erasmus+’’ projekta ietvaros devās uz saulaino Turciju, lai diskutētu un apmainītos pieredzēm ar citiem Eiropas skolēniem tēmā ‘’Let’s change the world with renewable energy’’. Mūsu jaunieši projektā piedalījās kopā ar Turcijas, Slovēnijas, Beļģijas, Ziemeļmaķedonijas un Polijas skolēniem. 

Turcijas komanda bija parūpējusies par elpu aizraujošiem skatiem, neaizmirstamiem piedzīvojumiem un citiem interesantiem notikumiem visas nedēļas garumā. 

Turcija ir bagāta ar dažādām vēstures liecībām, par ko paši vietējie iedzīvotāji ļoti lepojās. Tieši tāpēc, apskatījām Kapadokijas krāšņas klintis, kuras varēja ne tikai fotografēt, bet arī izmantot kā lielisku treniņu, staigājot pa takām. Mošeja un pilsētas Tarsusas vēstures muzejs arī bija izcila vieta, kur sīkāk izprast Turcijas vēsturi, notikumu attīstību un iemeslus, kāpēc tā ir izveidojusies par tik daudzpusīgu valsti. 

Jaunieši ne tikai apmeklēja dažādus tūrisma objektus un izpētīja pilsētu, bet arī cītīgi klausījās un piedalījās gan pārējo valstu sagatavotajās prezentācijās par vēja enerģiju, gan darbnīcā, kur bija iespēja izgatavot pašam savu vēja turbīnu. 

Lai arī cik ļoti aizraujošas un interesantas bija ekskursijas un sagatavotās darbnīcas, vislielākās emocijas un vienlaikus arī grūtības sagādāja dzīvošana viesģimenēs. Mārupes Valsts ģimnāzijas jauniešiem šī bija pirmā pieredze, dzīvojot pie kādas ģimenes, tāpēc bija jāiemācās komunicēt, sadzīvot un pierast pie kultūras un cilvēkiem, kuriem angļu valodas zināšanas ir mazas. Šis bija atmiņā paliekoši, jo neatkarīgi no mazajām komunikācijas problēmām, skolēni un to ģimenes bija ārkārtīgi sirsnīgas un lika ikvienam viesskolēnam justies ārkārtīgi gaidītam.

Šis brauciens lika daudz ko mācīties, izprast un saprast, cik atšķirīgi, bet vienlaikus vienoti spējam būt, neatkarīgi no valodu un kultūras zināšanām, dzīves uztveres un ikdienas situācijām.