Ceļojums vēstures griežos ar Ē. Vilsonu…

Ceļojums vēstures griežos ar Ē. Vilsonu…

2022.gada 8.aprīlī  Ē. Vilsona monoizrādi par A. Čaka dzeju apmeklēja Mārupes Valsts ģimnāzijas 11. klašu skolēni. Šī iespēja tika nodrošināta ar LSS finansiālo atbalstu. Šī izrāde ietekmēja jauniešu kultūras pieredzi. Ē. Vilsona monologā atklājās rakstnieka A. Čaka dzīves gājums, latviešu strēlnieku vērtības un sajūtas, kā arī citi Latvijas vēsturei nozīmīgi notikumi.

Novērsties no šī monologa bija grūti, jo Ē. Vilsona runa bija saistoša, ieinteresējoša un klausīšanās vērta. Viņa publiskās uzstāšanās prasmes bija apbrīnojamas. Kā raksta  11.d klases skolniece: “Pirmo reizi redzēju, kā viens cilvēks spēj aizpildīt veselu zāli ar savu monologu. Gan manas, gan blakussēdošo ausis un acis sniedzās viņa virzienā, viņš lika klausītājiem iejusties un izdzīvot tos notikumus, kuri atklājās viņa runā. Cilvēku acīs bija vērojami smaidi, dusmas, prieks un pat asaras.”

Aktiermāksla vēl vairāk ievilka vēsturē un, vērīgāk klausoties, acu priekšā parādījās vēsturiskas ainas, it kā  paši būtu tur blakus tiem, kuri cīnījās par mūsu valsti, blakus A. Čakam, blakus strēlniekiem.

No šīs izrādes katrs kaut ko iemācījās, iepazina un ieguva. Dažs no aktu zāles iznāca gudrāks, dažs sajūsmināts, taču kāds arī apbēdināts, jo bija iespēja sajust šajos stāstos minēto cilvēku sāpes un pārdzīvojumus, jo savstarpēji savijās šodienas pasaules notikumu virpulis, kas neviļus mums liek domāt par to, kā dzīve ir mainījusies no 24. februāra.

Viss padara mūs stiprākus, iespēja šādi vairāk uzzināt par saviem senčiem un dzimteni ir fantastiska un vienreizēja.